مقاله بررسی اثرات تنش شوری NaCl و تلقیح با کود زیستی نیتراژین بر روی شاخص های جوانه زنی و رشد گیاهچه کدوی پوست کاغذی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله بررسی اثرات تنش شوری NaCl و تلقیح با کود زیستی نیتراژین بر روی شاخص های جوانه زنی و رشد گیاهچه کدوی پوست کاغذی دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی اثرات تنش شوری NaCl و تلقیح با کود زیستی نیتراژین بر روی شاخص های جوانه زنی و رشد گیاهچه کدوی پوست کاغذی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسی اثرات تنش شوری NaCl و تلقیح با کود زیستی نیتراژین بر روی شاخص های جوانه زنی و رشد گیاهچه کدوی پوست کاغذی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی اثرات تنش شوری NaCl و تلقیح با کود زیستی نیتراژین بر روی شاخص های جوانه زنی و رشد گیاهچه کدوی پوست کاغذی :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: دومین همایش ملی علوم و تکنولوژی بذر

تعداد صفحات: 7

نویسنده(ها):

نیلوفر معاون – دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ی اگرو اکولوژی دانشکده کشاورزی دانشگاه آزا
علی باقر زاده – استادیار عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد
مصطفی حجتیان فر – دانشجوی زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد

چکیده:

به منظور بررسی اثرات تنش شوری NaCl و تلقیح با کود زیستی نیتراژین بر روی شاخص های جوانه زنی و رشد گیاهچه کدوی پوست کاغذی، آزمایشی به صورت فاکتوریل در قالب طرح کاملا تصادفی با 4 تکرار در آزمایشگاه علوم و تکنولوژی بذر دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در سال 1390 انجام شد. فاکتورهای مورد بررسی شامل سطوح شوری با نمک NaCl در 5 سطح ( شاهد و 03- و 06- و 09- و 12- مگا پاسکال) و 2 سطح تلقیح و عدم تلقیح با کود زیستی نیتراژین بود. صفات مورد بررسی شامل درصد جوانه زنی، طول ریشه چه، طول ساقه چه، طول گیاهچه و شاخص های طولی و وزنی بنیه گیاهچه بود. نتایج این پژوهش نشان تلقیح با کود زیستی نیتراژین اثرات منفی تنش شوری را بهبود بخشید.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید